WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Strzelanie królewskie w Krakowie

[ 2018-05-20 ]
W dniu 12 maja 2018 delegacja Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych w osobach:
Król bracki Jarosław Woźniak, Pierwszy Rycerz Jan Wypych, Starszy Jerzy Wypych przybyła do Krakowa uczestnicząc w strzelaniu o godność Krakowskiego Króla Kurkowego A.D.2018.
Wizytę w Krakowie  rozpoczęliśmy w Bazylice Św. Michała Archanioła na Skałce w Krypcie Zasłużonych. Delegacja przybyła złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicz na grobie kaliszanina, brata kurkowego Adama Asnyka. Adam Asnyk został członkiem krakowskiego Towarzystwa Strzeleckiego  1 lipca 1872 roku.
Na strzelnicy wojskowej na Pasterniku odbyły się doroczne zawody o tytuł króla kurkowego. Wygrał  Zbigniew Wolfram. Marszałkami zostali Jan Adam Księżyk i Andrzej Hojda. Intronizacja odbędzie się 9 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie.
Puchar Wipowski fundowany przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego zdobył generał bryg. Sławomir Kowalski. Puchar Prezesa Bractwa Kurkowego zdobył Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Krakowa. W strzelaniu o Puchar Krakowskiego Bractwa brali udział Jarosław Woźniak i Jerzy Wypych.
Król elekt Zbigniew Wolfram jest zdobywcą Lilii Św. Józefa w 2006 roku. Kilkukrotnie był uczestnikiem Intronizacji Kaliskiego Króla Kurkowego, ostatnio w 2017 roku. Kaliskie Bractwo składa Królowi – elektowi serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.
Odrodzone Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych obrało św. Józefa za swego patrona.